| Yeni Hesap
bebek bakıcısıbebek bakıcısı

Bebek bakıcısı firmaları, yatılı bebek bakıcısı danışmanlık şirketleri ikiz bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, dadı gibi bakıcı hizmetleri veren, bebek bakıcıları ev öğretmenleri, anne yardımcısı, ev işlerine yardımcı, temin eden Türkiye İş Kurumundan (İŞKUR) izin belgeli Özel İstihdam Büroları, bakıcı ajansları, bebek bakıcı danışmanlık şirketleri, bakıcı firmaları tanıtım rehberi.

Bebek Bakıcısı Seçimi ve Bakıcı Seçerken Dikkat Edilecekler

Çocuk Bakıcısı, Bebek BakıcısıÇocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı
Hemen herkes bir bebeğin fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilir. Dikkat edilmesi gereken, gelişmekte olan kişilik yapısı üzerinde önemli etkilerinden dolayı bebeğin duygusal ihtiyaçlarıdır. Bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı olarak seçilecek kişilerin sıcak kanlı, anlayışlı, toplum ile uyum içinde ve her şeyden önemlisi çocukları çok seven insanlar olması gerektiği herkesin malumudur.

Bu kişilerde olması istenen diğer olumlu özellikleri saymak yerine nelerden kaçınılması gerektiğini belirtmek daha doğru olacaktır...

Düzenli ve tertipli olmaya, temizliğe aşırı düşkün kimselerden kaçınılmalıdır. Bu insanlar, çocuğunuzun ihtiyaçlarından daha fazla bu konulara önem verir.

Size hükmetme eğiliminde olan kimseler ise çocuğunuzla aranızdaki ilişkine zarar verebilir.

Samimi ve neşeli olmalarını engelleyici kişilik özelliklerine sahip insanlar gelişmekte olan çocuğunuzun duygusal ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalabilir.

Ne kadar iyi yetişmiş, bilgili ve tecrübeli olursa olsun her bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı sizin çocuğunuz için en uygun  bakıcı olmayabilir.

Siz yokken çocuğunuzun bakımını üstüne alacak kişiyi seçerken en önemli yardımcınız içgüdüleriniz olacaktır. Bir anne olarak, seçeceğiniz bakıcının çocuğunuza güven duygusu aşılayıp aşılayamayacağını, ona kendini huzur içinde hissettirecek şekilde bakıp bakamayacağını duygularınızla sezinlersiniz.

İçgüdüleriniz yanında bir diğer önemli nokta da çocuğunuzun bakıcı adayına tepkisidir. Bebek bakıcısı olarak görevlendirmeyi düşündüğünüz kişi ne kadar tecrübeli ve bilgili görünüyor olursa olsun çocuğunuzda endişe, korku uyandırıyorsa veya çocuğunuza nasıl davranacağı konusunda içinizde kuşkularınız oluşmuşsa karar verirken bu sezgilerinize güvenin.

Bebek Bakıcısı Danışmanlık Şirketleri Rehberi

Sitemizde İŞKUR belgeli danışmanlık firmaları tanıtımları yapılmaktadır. Siz de firmanızın tanıtımının sitemizde yapılmasını istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.